Ako zariadiť obývačku v retro štýle?

Retro salonek

Miluješ retro doplnky? Cítiš sa lepšie v retro a vintage interiéroch než v modernistických? Zistite, ako za malé náklady zariadiť nádhernú obývačku v retro štýle vo vašom dome.

Aké doplnky použiť pri vytváraní vintage obývačky?

Retro interiér neexistuje bez doplnkov. Práve s nimi dosiahneme efekt presunutia sa do minulosti. Napríklad staré rádio alebo adaptér sú nevyhnutné doplnky v retro obývačke. Dobre vyzerá aj telefón so slúchadlom a veľkým otočným gombíkom. Vintage štýl môžeme dosiahnuť aj použitím doplnkov, ako sú vankúše alebo štylizované záclony. Tým vytvoríme neopakovateľnú vintage atmosféru. Nezabudni, že nesmieš preháňať, aby sa tvoj interiér nepremenil na haraburdu.

Retro obývačka a jej nábytok

Retro nábytok – nadväzujúci na minulosť, niekedy s náznakmi používania, ale vždy s pravou dušou, ktorá vyvoláva nádych nostalgie. Pri zariaďovaní obývačky vo vintage štýle sa môžeš opýtať priateľov, či niekto nedisponuje starým nábytkom v dobrom stave, prípadne niečo kúpiť v zásielkovom obchode alebo na internete. Niekedy, pri hľadaní nábytku, sa podarí lacno kúpiť skutočné antikvity. Starý retro nábytok to nie sú len komody, vitríny a skrine, ale aj stojace lampy so skleneným tienidlom, stoličky, zrkadlá a stoly. A ak sme pri komodách, skvelým nápadom budú nábytkové kusy z dreva alebo dosky s vysokým leskom a určite vybavené drevenými nožičkami.

Podlahy v retro štýle

V retro interiéri sa osvedčia koberce s geometrickými vzormi alebo jednofarebné. Budú sa hodiť výrazné farby. Vintage obývačka s takým pokrytím podlahy je mäkká a príjemná. Geometrickými vzormi, ktoré sa hodia k podlahe, môžeme tiež zdobiť rolety alebo záclony. Pod koberec sa najčastejšie kladie parkety. Taký vo vzore smrečiny. Je to vizitka v retro štýle a jeho vkusnejšia varianta, pretože predsa len, nebudeme kladieť na podlahu koberce z 60. rokov?

Steny vo vintage štýle

Steny vo vintage štýle môžu byť biele. Môžu byť tiež natreté farbou v pastelových odtieňoch. Pastelové farby v starom štýle robia, že interiér je teplý a útulný. Môžeš tiež použiť štylizovanú fototapetu, teda využiť moderné technológie na dosiahnutie vintage efektu. Na stenu môžeš zavesiť obrazy v sepia odtieňoch, plagáty v podobnom štýle, možno nejaké suveníry po predkoch, napríklad: fotky z detstva babičky a dedka. Môžeš tiež využiť propagačné plagáty v retro štýle. Stenu s atmosférou vytvoríš tiež zavesením starého historického hodinového stroja na ňu.

Je retro vintage obývačka nápad pre každého?

Zariadiť obývačku vo vintage štýle, to znamená dostať útulný interiér, taký s dušou, s najlepšími spomienkami, nostalgický, kde sa hostia cítia ako doma a radi by zostali čo najdlhšie. Je to tiež interiér, kde sa cítime úžasne. Obývačka v retro štýle môže byť nápadom na vytvorenie interiéru odlišného od všetkých, a zároveň príjemného a priateľského. Ak však tvojim živlom je betón a sklo, na dlhšiu dobu sa ti bude dobre bývať v interiéroch v loftovom štýle.

Tiež by vás mohlo zaujímať