Prídavky retro do kúpeľne – najzaujímavejšie kúpeľňové doplnky v retro štýle

retro kúpeľňová batéria

Kúpeľňa v retro štýle je kúpeľňa, ktorá nás prenesie v čase vďaka očarujúcim doplnkom a farebnému ladeniu z 70. rokov, 60. rokov a dokonca aj 20. rokov. Bez pochyby je to jeden z tých interiérových štýlov, ktoré vynikajú svojou pôvodnosťou na pozadí ostatných a zároveň sa ľahko kombinujú s modernými prvkami vybavenia interiérov. Ako zariadiť kúpeľňu v retro štýle?

Kúpeľňa v retro štýle – ako ju vybaviť?

V retro kúpeľni sa väčšinou lepšie hodí vaňa než sprchovací kút, a to konkrétne samostatná vaňa umiestnená na nožičkách alebo priamo na podlahe. Je to vlastne najdôležitejší prvek tohto priestoru, hneď vedľa skrinky s umývadlom. Skrinky v retro štýle do kúpeľne často nadobúdajú podobu drevených nábytkov na vysokých nohách v prirodzených farbách alebo práve naopak – pastelových farbách, až sladkastých. Charakteristickým znakom retro nábytku do kúpeľne je ich zdobivý charakter, dosiahnutý vyrezávanými prednými čelami a kovovým kovaním.

Aké batérie a zrkadlá vybrať do retro kúpeľne?

Kúpeľňa by nebola úplná bez takých prvkov ako sú batérie pri umývadle, vane alebo pri sprchovom kúte. Každá z nich by mala reprezentovať presne ten istý štýl. Retro batérie do kúpeľne majú rôzne farebné varianty – najcharakteristickejšie sú tie mediarene, ale veľkú popularitu si užívajú aj strieborné, zlaté a čierne varianty. Ich typickým znakom je jemný tvar a zdobenia a, samozrejme, retro kohútiky. A aké retro zrkadlo vybrať do kúpeľne? Najúžasnejšie bude to s ozdobným, strieborným alebo zlatým rámom. Ak by však takýto model príliš pritahoval pozornosť, dobrým riešením môže byť zrkadlo s jednoduchým rámom, ale s pútavým tvarom.

Dekoračné inšpirácie v retro štýle

Kúpeľňa v retro štýle by nebola úplná bez doplnkov, ktoré dodávajú charakter alebo spájajú všetky prvky zariadenia do jedného celku. Ako spoznať, že dekorácie budú vhodné pre retro kúpeľňu? Hlavným ukazovateľom je starobylý charakter, ktorý pripomína dekády 20. storočia. Budú to teda ozdoby a doplnky:

vyrobené z keramiky, s ozdobnými reliéfmi, z pozláteného materiálu so vzormi kvetín alebo geometrickými, s prídavkom „krištáľu“, vyrobené z kombinácie keramiky a mosadze, s provenčalskymi vzormi.

Samozrejme, hovoríme tu o základných prvkoch vybavenia kúpeľne, ako sú mydlové držiaky, poháre, koberčeky alebo vešiaky na uteráky. Čo sa týka stien, výbornou voľbou môžu byť plakáty do retro kúpeľne, teda grafiky vo forme kresieb, obalov časopisov alebo fotografií v pastelových farbách, na ktorých uvidíme medzi iným aj kultové modely vozidiel.

A v akom farebnom ladení udržať kúpeľňu v retro štýle? V takej kúpeľni sa najčastejšie stretneme s kontrastnou kombináciou čiernej a bielej, ale charakteristická je pre ňu aj fľašová zelená a pastelové farby – svetlá ružová a modrá v kombinácii s bielou.

Tiež by vás mohlo zaujímať